Artykuły metalowe

RAWLPLUG
Assa Abloy
Wkręt-met
HSI
GAH Alberts

Market dom i ogród

Artykuły metalowe

  1. Strona główna
  2. »
  3. Artykuły metalowe

Prace budowlane i remontowe w większości przypadków kojarzą nam się z wielkimi płytami, cegłami, betonem i tym wszystkim, co duże i masywne. Jednakże, zazwyczaj jest tak, że za każdą wielką rzeczą stoi “drobna” pomoc. O czym mowa? O zamocowaniach. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zamocowań, od tych z ogólnym zastosowaniem po te specjalistyczne. Oferujemy szeroki wybór produktów o nowoczesnych technologiach. Kotwy, kołki, zamocowania do termoizolacji, wkręty, śruby, gwoździe, łączniki ciesielski czy też zamocowania do suchej zabudowy – wybór jest niczym nieograniczony. Spełniamy potrzeby klienta, a także doradzamy w wyborze.

Zamocowania to często temat bardzo wymagający, przez co tworzą się problemy z wyborem tych odpowiednich. W końcu nie tylko od materiału użytego przy remoncie zależy trwałość konstrukcji. Najpopularniejsze zamocowania to kołki rozporowe. Znajdziemy je praktycznie w każdym domu, a ich wykorzystanie na pewno znamy! Kołki rozporowe służą do zawieszania oraz podtrzymywania różnego rodzaju przedmiotów. W ich skład wchodzi wkręt oraz koszulka, która ulega rozporowi w momencie wkręcania się w nią wkrętu. Oznacza to, że kołek idealnie dopasowuje się do wcześniej stworzonego otworu, w efekcie tworząc trwałe połączenie z materiałem. Dostępne są w różnych rozmiarach i długościach, dzięki czemu dowolnie możemy dopasować ich wielkość to naszych potrzeb. Wyróżnia się kołki z długą lub krótką strefą rozporu. Te pierwsze są stosowane do podłoża z materiałów pełnych, jak i z pustkami powietrznymi. Kołki z krótką strefą rozporu stosuje się natomiast przy materiałach pełnych, takich jak kamień lub beton. Zazwyczaj dla domowych potrzeb wystarczają nam proste wkręty, śruby czy też gwoździe, które bez problemu każdy z nas będzie potrafił zastosować.

W niektórych przypadkach potrzebne nam będą dodatkowe sprzęty, jak na przykład wiertarka lub młotek. Warto pamiętać o podstawowych zasadach BHP, bo czasem i prosty zabieg powieszenia obrazka skończyć się może bolesną pamiątką. A co stosować w przypadkach większych prac, takich jak montaż elementów elewacji czy też przy termoizolacji budynku? Do tego celu stworzone zostały specjalne rodzaje zamocowań, które są w stanie przejmować różnego rodzaju obciążenia. Izolacja domu to sprawa niezwykle ważna. Jej prawidłowy montaż nie tylko pozwala nam na zachowanie komfortu przebywania w pomieszczeniach naszego budynku, zarówno w okresie letnim, jak i zimowym, ale również na oszczędności! Poprawnie zamontowana termoizolacja pozwala na zachowanie energii i mniejszy ubytek ciepła, czego skutkiem będą obniżone rachunki! W wyobrażeniach wielu ludzi, montaż płyt styropianowych to tylko ich przyklejenie do ścian. Niestety, nie jest to tak proste! Siły ssące oraz wyrywające mogą nas w szybkim tempie pozbawić izolacji! Co to oznacza? Że bez dobrego zamocowania, silniejszy wiatr wyrywa płyty z budynku. 

Przy fasadach stosuje się kotwy wkręcane lub wbijane. Różnica między nimi zapisana jest w nazwie. Te pierwsze montowane są poprzez ich wkręcenie, drugie poprzez wbicie na przykład za pomocą młotka. Na budowie na pewno nie wykorzystamy jednego rodzaju zamocowań, a wśród kilkuset różnych elementów konstrukcyjnych, instalacji czy też wyposażeniu różnorodność zamocowań może nas zaskoczyć! Pamiętajmy, aby elementy mocujące dobierać do obciążeń oraz materiału, w jakim będziemy je osadzać! W zależności od użytego materiału, potrzebne nam będą różne zamocowania.

W naszym asortymencie znajdą Państwo łączniki kompletne, ale też takie które możemy dowolnie skomponować. Możliwość indywidualnego dobrania wkrętu do kołka pozwoli nam na ich ciekawsze zastosowanie. Między innymi, zastosować możemy haczyk, wkręty z ozdobną końcówką lub oczko. Co ważne, przy swobodnym wyborze należy pamiętać aby zachować dobre parametry. Ustalmy rodzaj, średnicę i długość kołka, pod który następnie dobierzemy odpowiedni wkręt. Najlepiej, aby były one nieco dłuższe od kołka. Częstym błędem jest również zapomnienie o grubości mocowanego elementu, przez co nawet jeśli idealnie dobierzemy kołek z wkrętem… nasz element może się okazać za mały!